Theme 03

Tradice a zkušenosti

183 let se specializujeme na studium stavitelství a architektury a jsme fakultní školou pro studenty MÚVS ČVUT.

více info Theme 03
Theme 01

Certifikát Autodesk

Žákům udělujeme Autodesk Certificate of Completion - celosvětově platný certifikát společnosti Autodesk.

více info Theme 01
Theme 02

Přijímací řízení

V přijímacím řízení pro školní rok 2021/2022 přijmeme 180 uchazečů do 6 tříd prvního ročníku.

více info Theme 02

Celostátní kolo školního roku 2019/2020

V celostátním kole Soutěže o nejlepší projekt společnosti Wienerberger s.r.o. zvítězil a na 1. místě se umístil náš žák 4. ročníku Tomáš Bajer. 3. místo ve stejné kategorii obhájil žák David Talacko. Tomáš Bajer soutěžil s ročníkovou prací na téma "Polyfunkční centrum pro mládež". Jedná se o inovativní objekt kombinující prostory ke studiu, volnočasové aktivity a kulturu v rámci jedné budovy. Představení vítězného projektu ve formě grafického panelu nabízíme ve formátu pdf ke stažení zde. Konzultantem jeho práce byla Ing. Martina Věžníková. Gratulujeme!

Školní kolo školního roku 2019/2020

Dne 29. května 2020 odborníci z firmy Wienerbergers.r.o. vyhodnotili školní kolo soutěže "O nejlepší projekt". Žáci vítězných prací získávají finanční odměnu a postupují do celostátního kola.

místojméno žákatřídanázev projektukonzultant
Nejlepší projekt rodinného domu - 3. ročník
1.Adam Cvrček3.DRodinný důmIng. Bc. Kateřina Mrázková
2.Adriana Avram3.GRodinný důmIng. Bc. Kateřina Mrázková
3.Martin Hončák3.GRodinný důmIng. Bc. Kateřina Mrázková
Nejlepší projekt občanské stavby nebo bytového domu - 4. ročník
1.Vladimír Vacík4.CPolyfunkční důmIng. Bc. Kateřina Mrázková
2.Tomáš Bajer4.DPolyfunkční centrum pro mládežIng. Martina Věžníková
3.David Talacko4.CKavárnaIng. Bc. Kateřina Mrázková
Speciální ocenění Tondach - 3. ročník
1.Adam Cvrček3.DRodinný důmIng. Bc. Kateřina Mrázková
Speciální ocenění Tondach - 4. ročník
1.Karolína Jančáková4.ERodinný dům s provozovnouIng. Helena Malínská

Celostátní kolo školního roku 2018/2019

Během prázdnin proběhlo vyhodnocení celostátního kola 10. ročníku „Soutěže o nejlepší projekt“, pořádané společností Wienerberger s.r.o.. V kategorii 3. ročník (projekt rodinného domu) se na 2. místě umístil žák naší školy David Talacko (nyní třída 4.C) a v kategorii 4. ročník (projekt občanské stavby) 2. místo obhájil rovněž žák naší školy Dominik Kvapil (nyní absolvent). Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v expozici Wienerberger na stavebním veletrhu FOR ARCH. Soutěžící svým umístěním prokázali značné odborné znalosti. Gratulujeme!



Soutěž o nejlepší projekt Porotherm

Vyhlašovatel: Wienerberger cihlářský průmysl, a.s.


Soutěž je určena žákům 3. a 4. ročníků středních průmyslových škol stavebních na území České republiky a je vyhlašována pro dvě soutěžní kategorie:
I. projekt rodinného domu (žáci 3. ročníků)
II. projekt občanské stavby (žáci 4. ročníků)

Soutěž se vyhlašuje podle počtu kol jako dvoukolová. V 1. kole budou posuzovány všechny přihlášené soutěžní práce odpovídající pravidlům soutěže a budou vyhlášeny vždy tři vítězné práce v každé soutěžní kategorii a za každou školu (Porotherm). Zároveň bude v rámci speciálního ocenění vyhlášen jeden vítězný projekt s použitím produktů Tondach v každé soutěžní kategorii na každé škole (Tondach). Výběr vítězných prací 1. kola provedou společně zástupci jednotlivých škol (ředitel školy nebo jeho zástupce a příslušný odborný pedagog) se zástupci společností Wienerberger s.r.o. a Tondach Česká republika s.r.o. Do 2. kola postoupí tři vítězné práce z 1. kola v každé soutěžní kategorii a za každou školu (Porotherm) a jedna vítězná práce v každé soutěžní kategorii a za každou školu (Tondach). Z těchto budou vybrány tři vítězné projekty pro každou ze dvou soutěžních kategorií (Porotherm) a jeden vítězný projekt s použitím produktů Tondach v každé ze dvou soutěžních kategorií (Tondach). Výběrem prací v 2. kole se bude zabývat odborná porota.

Rozsah soutěžní práce

1) půdorysy jednotlivých podlaží (přízemí, podkroví)
2) kladecí výkres stropu – pokud to konstrukce stavby umožňuje
3) řez budovou
4) pohledy
5) detaily
6) pro studenty 4. ročníků vizualizace navrženého objektu (pro studenty 3. ročníků nepovinná, ale doporučená)
7) výkres střechy a detail, návrh typu krytiny pro daný sklon střechy a návrh na DHV (doplňkovou hydroizolační vrstvu). U skládané střešní krytiny je povinností použití výrobků značky Tondach.
8) grafický panel – v případě postoupení do druhého kola soutěže musí student připravit grafický panel, specifikace viz níže.

Formát soutěžní práce

1) ruční nebo počítačové zpracování
2) měřítko 1 : 50, detaily v měřítku dle složitosti a pro jasnou prezentaci práce
3) výkresy na libovolném materiálu (papír, světlotisk, pauzovací papír)
4) dokumentace poskládána do desek formátu A4

Další pravidla

Projekty musí být zpracovány s maximálním použitím produktů Porotherm a Tondach (pokud to stavba umožňuje) včetně typových detailů a konstrukčních řešení. U skládané střešní krytiny je povinné použít výrobky značky Tondach. V případě, že účastník soutěže rozpracovává již existující dispoziční řešení, je povinen tuto skutečnost uvést v přihlášce, včetně autora originálního projektu (architekt, projektant; je-li tato informace veřejně dostupná) a zdroje, ze kterého originální projekt pochází (např. odkaz na webové stránky; povinné).

Soutěžní práce budou škole odevzdány v originále a v tištěné podobě. Pro účely vyhodnocení 1. kola budou práce shromážděny u uvedené určené osoby na jednom místě v příslušné škole. Pro vyhodnocení 2. kola zašle škola vždy první tři vítězné práce v obou soutěžních kategoriích (Porotherm) a jednu práci oceněnou v rámci speciálního ocenění Tondach v obou soutěžních kategoriích (Tondach) na adresu sekretariátu soutěže. Po vyhodnocení budou originály soutěžních prací navráceny zpět do škol. Soutěžící podáním soutěžní práce do této soutěže tímto vyslovuje svůj souhlas s podmínkami soutěže a s nakládáním s jeho projektem dle těchto pravidel.

Kritéria hodnocení

  • technická úroveň zpracování dokumentace
  • grafická úroveň zpracování dokumentace
  • celkové prostorové a funkční řešení díla
  • originalita stavebně-technického řešení
  • rozsah a způsob využití výrobků firmy Wienerberger při konstrukčním řešení projektu (konstrukční detaily stěn, různé druhy překladů, stropy apod.)
  • rozsah využití výrobků firmy Tondach při konstrukčním řešení projektu (pokud to stavba umožňuje, tj. stavba má šikmou střechu – střecha, detaily apod.)

Chcete vědět víc?

Stáhněte si: pravidla soutěže, přihlášku do soutěže.

Novinky - co je nového?

Letní škola BIM modelování

Ve dnech 16. - 19.9.2020 se vybraní žáci třídy 3.E zúčastnili Letní školy BIM modelování v Žatci. Žáky spojoval společný zájem k pokročilým BIM technologiím a zároveň si chtěli prohloubit své znalosti v projektování s ArchiCADem.

Úspěch v celostátní soutěži

V celostátním kole Soutěže o nejlepší projekt společnosti Wienerberger s.r.o. zvítězil a na 1. místě se umístil náš žák 4. ročníku Tomáš Bajer. 3. místo ve stejné kategorii obhájil žák David Talacko.

achiv novinek

Kalendář školního roku

Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2019/2020
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2019/2020
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2019/2020
Uzavření školního roku 2019/2020
7:30 Zahájení školního roku 2020/2021
Zahájení vyučování dle schváleného rozvrhu hodin
Didaktické testy a písemné práce společné části maturitní zkoušky
Didaktické testy a písemné práce společné části maturitní zkoušky
17:30 Třídní schůzky 1. ročníku
Didaktické testy a písemné práce společné části maturitní zkoušky
Praktická maturitní zkouška - podzimní termín
Adaptační soustředění třídy 1.A
Adaptační soustředění třídy 1.A
Ústní maturitní zkouška - podzimní termín pro školní rok 2019/2020
Adaptační soustředění třídy 1.A
Ústní maturitní zkouška - podzimní termín pro školní rok 2019/2020
Adaptační soustředění třídy 1.B
Ústní maturitní zkouška - podzimní termín pro školní rok 2019/2020
Adaptační soustředění třídy 1.B
Výpis výsledků didaktických testů CERMAT a předání žákům
Ústní maturitní zkouška - podzimní termín pro školní rok 2019/2020
Adaptační soustředění třídy 1.B
Adaptační soustředění třídy 1.C
Adaptační soustředění třídy 1.C
Adaptační soustředění třídy 1.C
Adaptační soustředění třídy 1.D
Adaptační soustředění třídy 1.D
Adaptační soustředění třídy 1.D
Adaptační soustředění třídy 1.E
Adaptační soustředění třídy 1.E
19:00 Rezervace náhradního termínu maturitního ples školy (č. 85) v Lucerně
Adaptační soustředění třídy 1.E
Adaptační soustředění třídy 1.F
Adaptační soustředění třídy 1.F
Adaptační soustředění třídy 1.F
ZRUŠENO: FOR ARCH 2020 - celá škola
Státní svátek
13:00 Běh Reitknechtkou 28. ročník
Státní svátek
Podzimní prázdniny
Podzimní prázdniny
17:00 Den otevřených dveří I.
14:00 Uzávěrka průběžné klasifikace a absence za 1. čtvrtletí
Žáci 4. ročníků odevzdají přihlášky ke studiu na VŠ uměleckého směru
10:05 Schůzka žákovských samospráv s vedením školy a školskou radou
14:30 Pedagogická porada 1. čtvrtletí
17:30 Třídní schůzky 1. až 4. ročníků
Předání přihlášek k maturitní zkoušce - jarní termín
Ředitelské volno
Státní svátek
17:00 Den otevřených dveří II. - Den stavitelství a architektury
Schola Pragensis 2020
Schola Pragensis 2020
Schola Pragensis 2020
17:00 Den otevřených dveří III.
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Zahájení vyučování po vánočních prázdninách
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
17:00 Den otevřených dveří IV.
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
14:00 Uzávěrka klasifikace a absence za 1. pololetí
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
14:30 Klasifikační porada 1. pololetí
17:00 Den otevřených dveří V.
Ukončení 1. pololetí a vydání výpisu s datem 28. ledna 2021
Pololetní prázdniny
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
19:00 Maturitní ples školy (č. 86) v Lucerně
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Termín odevzdání přihlášek k dennímu studium
Žáci 4. ročníků odevzdají třídním učitelům vyplněné přihlášky na VŠ
14:00 Uzávěrka průběžné klasifikace a absence za 3. čtvrtletí
7:30 Školní kolo Středoškolské odborné činnosti
10:05 Schůzka žákovských samospráv s vedením školy a školskou radou
14:30 Pedagogická porada 3. čtvrtletí
17:30 Třídní schůzky 1. až 4. ročníků
Maturanti odevzdají vlastní seznamy literárních děl
Velikonoční prázdniny
Ostatní svátek
Velikonoční pondělí
Písemná maturitní práce z CJL (termín bude upřesněn)
Písemná maturitní práce z ANJ (termín bude upřesněn)
39. ročník Stavařské laťky
Přijímací zkoušky - 1. řádný termín (termín bude upřesněn)
Přijímací zkoušky - 2. řádný termín (termín bude upřesněn)
Soutěž 3. ročníku: Architektura Prahy (termín bude upřesněn)
10:05 Uzavření klasifikace a absence za 2. pololetí - 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.F a 4.G
10:05 Klasifikační porada tříd 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.F a 4.G
Vydání vysvědčení třídám 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.F a 4.G s datem 30. dubna 2021
10:05 Ukončení výuky tříd 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.F a 4.G
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Předmaturitní volno tříd 4.C, 4.D
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Předmaturitní volno tříd 4.C, 4.D
12:30 Studentský Majáles
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Předmaturitní volno tříd 4.C, 4.D
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Praktická maturitní zkouška z POS, STA tříd 4.A, 4.C, 4.D
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Praktická maturitní zkouška z STK tříd 4.A, 4.C, 4.D
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Předmaturitní volno tříd 4.C, 4.D
Přijímací zkoušky - 1. náhradní termín (termín bude upřesněn)
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Předmaturitní volno tříd 4.C, 4.D
Přijímací zkoušky - 2. náhradní termín (termín bude upřesněn)
Praktická maturitní zkouška z POS, STA tříd 4.B, 4.F, 4.G
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Předmaturitní volno tříd 4.C, 4.D
Praktická maturitní zkouška z STK tříd 4.B, 4.F, 4.G
Předání výpisů výsledků didaktických testů žákům
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Ústní maturitní zkouška tříd 4.C, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.F, 4.G
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.C, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.F, 4.G
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.C, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.F, 4.G
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.C, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.F, 4.G
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.C, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.F, 4.G
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.F, 4.G
Předmaturitní volno třídy 4.B
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.F, 4.G
Předmaturitní volno třídy 4.B
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.F, 4.G
Předmaturitní volno třídy 4.B
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.F, 4.G
Předmaturitní volno třídy 4.B
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.F, 4.G
Předmaturitní volno třídy 4.B
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Zahájení výuky 1., 2. a 3. ročníků po soustředěné odborné praxi
Ústní maturitní zkouška třídy 4.B
Ústní maturitní zkouška třídy 4.B
Ústní maturitní zkouška třídy 4.B
Ústní maturitní zkouška třídy 4.B
Ústní maturitní zkouška třídy 4.B
Slavnostní předání maturitního vysvědčení
17:00 Třídní schůzky budoucího 1. ročníku
Vodácký kurz pro žáky 3. ročníku
Vodácký kurz pro žáky 3. ročníku
Vodácký kurz pro žáky 3. ročníku
Opravné a dodatečné zkoušky žáků 4. ročníku
Opravné a dodatečné zkoušky žáků 4. ročníku
14:00 Uzávěrka klasifikace a absence 1., 2. a 3. ročníků za 2. pololetí
Sportovní den 3. ročníku
11:30 Klasifikační porada 2. pololetí (1., 2. a 3. ročník)
Předání přihlášek k maturitní zkoušce - podzimní termín
Sportovní den 2. ročníku
Exkurze 1. a 3. ročníku
Sportovní den 1. ročníku
Exkurze 2. a 3. ročníku
Sportovní den školy - finále
Ukončení 2. pololetí a vydání vysvědčení s datem 30. června 2021
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2020/2021
Hlavní prázdniny žáků
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2020/2021
Hlavní prázdniny žáků
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2020/2021
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Uzavření školního roku 2020/2021
Zahájení školního roku 2021/2022